Manga Project Poland

Lubisz rysować, pisać opowiadania, znasz się na programach graficznych? Jeśli twoim marzeniem jest rysować mangę. To miejsce jest dla Ciebie. Pomożemy ci rozwinąć talent, znaleźć partnera. Wszyscy marzymy o tym samym.


#1 2012-01-25 08:50:42

 Mukuro

Administrator

32973951
Call me!
Skąd: Namimori
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 95
Punktów :   
WWW

Anime

Powiedzcie coś na temat waszych ulubionych serii, czytacie tez ich mangę?
Od czego zaczynaliście. Jaie serie polecacie warte oglądnięcia.


http://img9.imageshack.us/img9/4474/23833974p0.jpg

Offline

 

#2 2012-01-25 13:48:33

 kaze

Nowicjusz

status kazakami@aqq.eu
1162305
Zarejestrowany: 2012-01-25
Posty: 11
Punktów :   

Re: Anime

Większość z nas chyba zaczynała od tego samego czyli Sagi DB, DB Z i DB GT,
oczywiście dochodzi cudowny kanał Polonia 1 i nasze ukochane serie:

Gigi al Trottola
Yattaman
Captain Tsubasa
Yattodetaman
Generał Daimos
Kaiketsu Zorro
Tygrysia Maska
Rycerze Zodiaku- Saint Seiya

Dużo można by tak wymieniać jak i z innych bardziej komercyjnych kanałów jak TVN czy Polsat, w końcu każdy z nas oglądał Pokemony chociaż raz, czy tez Power Stone na TVN.

Jeśli chodzi o coś co mogę polecić:

- Afro Samurai (pełnometrażowy)
- Sword of the Stranger (pełnometrażowy)
- Studio Ghibli (wszystkie produkcje, w szczególności te do których przyłożył rękę mój idol Hayao Miyazaki)
- Kateikyoushi Hitman Reborn (boska seria! Oglądałem z wielką przyjemnością! Co do mangi miałem zaczać czytać lecz za dużo na głowie czasami człowiek ma i ciężko wcisnąć coś więcej)
- GunGrave (tematyka jak w Hitman Reborn, jednak bardziej poważna tym razem, dobra seria na ciężkie wieczorne maratony dla samotników)
- OnePiece (o tym chyba nie muszę mówić nic, humor, jedzenie, piraci, w mojej opinii następca DragonBall'a jeśli chodzi o serie tasiemcowe.)
- Gintama (anime do którego można wracać co jakiś czas i płakać ze śmiechu, seria wyśmiewa i parodiuje wiele innych serii, bardzo krótkie Arc'e co sprawia że nie ma głównej fabuły serii i nie trzeba długo skupiać się na rzeczach innych niż humor )
- Bleach (nie licząc dłuuuuugich fillerów to seriia bardzo dobra i orginalna, gdyby tylko nie te filery ;/ to nie zniechęcałaby tak)
- Blue Gender (oldschool wśród anime, jeśli lubicie Sc-Fi polecam )
- EurekaSeven (Sc-Fi, klimaty apokaliptyczne i mech'y jeśli to lubisz sprawdź!)
- Akira (pełnometrażowy, kto nie oglądał nie zna klasyki)
- GunXSword (historia rodem z Kill Bill'a osadzona w innym wyimaginowanym uniwersum)


Kiedy zniknę, dobrze pilnuj grobu, koniku polny.
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/420368_356785947684433_100000590924765_1285502_2083260727_n.jpg

Offline

 

#3 2012-01-25 14:01:37

 Ikaori

Nowicjusz

Skąd: Yume no tokoro
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 57
Punktów :   

Re: Anime

1. Naruto- to seria, która wciągnęła mnie w świat m&a. Od niego wszystko się zaczęło i jakby nie patrzeć zmieniło moje życie, bo poznałam piękno Japonii, a dziś mam marzenia i przyjaciół właśnie przez poznanie tej mangi czy też anime.
2. Death Note- genialny scenariusz, przebieg akcji, działania L'a i Raito są niesamowite, wręcz doskonałe. Bardzo wciągająca i niezapomniana manga. Ciekawe postacie, ciąg przyczynowo-skutkowy, arcydzieło.
3. Ano hi mita hana no namae wo bokutachi ha mada shiranai- na każdym odcinku płakałam jak dziecko, historia bardzo wzruszająca, jest to na pewno perełka wśród anime. Różne postacie, doskonale gra na emocjach.
4. Bakuman- historia mangaków, beznadziejny wątek miłosny, ale poza tym zrobić z życia mangaków,które teoretycznie jest nudne, coś naprawdę interesującego to wielka sztuka, dlatego też gratuluję twórcom.
5. Wolf's rain- smutna historia, ale ma w sobie coś poruszającego. Na pewno nie jest to jedynie kolejna komercyjna opowiastka, a losy wilków dużo mówią o świecie i o tym, jaki może się niedługo stać...


漫画家になりたい!

Offline

 

#4 2012-01-25 15:21:02

 Katami

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 13
Punktów :   

Re: Anime

Więc ja może zaproponuję coś z bardziej znanych serii.
Ao no Exorcist - niby nic, ale potrafi i rozbawić, i wzruszyć. Opening bardzo mi się spodobał, po powrocie do tego anime to właśnie on przywołuje miłe wspomnienia związane z tą serią. Ending już nieco gorszy według mnie, ale nie jest zły. W każdym razie polecam wszystkim fanom gatunku Shounen i nie tylko.
Angel Beats! - mi osobiście spodobało się już od pierwszego odcinka. Grafika bardzo dobra, fabuła też niezła, a Opening naprawdę cudowny. W ostatnim odcinku chyba nikt nie potrafi powstrzymać się od łez, a już na pewno nikt nie będzie narzekał na czas stracony na oglądanie tej serii.
Durarara! - na początku kreska może trochę zniechęcić, ale też potrafi wciągnąć. Co prawda momentami może zirytować charakter niektórych postaci, jednak warto poświęcić choć chwilę uwagi.
Ghost Hunt - co tu dużo mówić? Horror połączony z komedią. Za każdym razem jest równie ciekawa, można się pośmiać, ale w niektórych momentach potrafi przestraszyć. Opening i Ending nadają każdemu odcinkowi odpowiedni nastrój, więc warto chociaż raz je przesłuchać.
Kaichou wa Maid-sama! - humor, humor, humor! Fabuła jest nieco 'oklepana', bo chodzi tu o szkolny romans, ale mimo to naprawdę potrafi rozśmieszyć. Tym razem ani Opening, ani Ending nie przypadły mi do gustu, ale to już raczej zależy od widza.
Kore wa Zombie desu ka? - wyjątkowe anime, spodobało mi się już po pierwszych 2 minutach, kiedy główny bohater doprowadził mnie do łez.. I znowu - Opening i Ending w ogóle mi się nie spodobały. Na pewno nikt nie będzie narzekał, w każdym odcinku można się pośmiać.
No.6 - jak mi się spodobało za pierwszym razem, tak pozostało. Główni bohaterowie świetni, chociaż Opening (znowu) nie przypadł mi do gustu, natomiast Endingu mogę słuchać bez przerwy. Co jakiś czas wracam do tej serii i za każdym razem tak samo mnie zachwyca. Pomimo, że wiem, jakie jest zakończenie, i tak mnie ono wzrusza.
Shiki - no cóż.. Thriller, a nawet Horror. Muszę przyznać, że gdy oglądałam niektóre odcinki w nocy, to później bałam się spać. Jedyną rzeczą, która okropnie mnie denerwowała, były włosy większości postaci. Wprost nie mogłam ich znieść.. Ostatecznie jednak jakoś to przebolałam i nie żałuję, chociaż ta seria zostawia po sobie wiele pytań. Na Opening i Ending nie narzekam, ale też nie mogę pochwalić. Mimo to warto obejrzeć.

Piszę tylko o grafice i oprawie muzycznej tylko z jednego powodu - nie chcę wyjawiać zbyt wiele. Gdybym spróbowała napisać prawdziwą recenzję, zapewne bym przesadziła i wyjawiła wszystko już na początku, a tego wolałabym uniknąć.

Offline

 

#5 2012-01-25 15:28:26

 Mukuro

Administrator

32973951
Call me!
Skąd: Namimori
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 95
Punktów :   
WWW

Re: Anime

Może i ja coś napisze od siebie (:

1. Katekyo Hitman Reborn - boska seria, co prawda pierwsze 20 odcinków jest trochę nudnych ale są zato wypchane świetnymi żartami i przez te odcinki są pokazani ważniejsi bohaterowie w całej serii, Zarówno Anime jak i Manga jest niczego sobie, tydzień w tydzień czekam z niecierpliwością na kolejne rozdziały. Kreska Amano jest świetna...ale to nie ten temat  żeby o tym pisać xD.

2. Nurarihyon no Mago - Świetne anime, samurajowie, stary japośński styl połączony z nowoczesnym szkolnym życiem, śliczna kreska, fajne przyjemnie postacie. W sumie całe anime jest podzielone na dwie serie po 26 odc. Polecam, mi się naprawdę podobało ^^.

3. One Piece - nie jestem daleko w tym tasiemcu ale jest boski pod każdym względem, olać kreskę która jest dość specyficzna ale fabuła jest super . Na minus jedynie to że walki są za bardzo rozciągnięte w czasie ale po  za tym humor, postacie...wszystko tylko oglądać dalej .

4. FullMetal Alchemist - Tego anime sie nawet opisać nie da. Jest tak niezwykła i ciekawa że naprawdę warto ją oglądnąć . Historia miłości i więzi jaka może łączyć rodzeństwo to dla mnie coś niezwykłego ^^. (Mam rodzeństwo ale to nie to co łączy Ala i Eda .)

5. Guilty Crown - Dość nowe anime ale jego kreska i animacja jest niesamowita! Dawno nie ogladałam tak ładnego anime i przede wszystkim śliczne ciekawe postacie.

6. Code Geass - Kto widział? Przyjemnie sie ogląda, supermoce, mechy, szkolne zycie.

7. Bleach - Dopóki anime idzie zgodnie z manga to nie sa sie nic zarzucić ale fillery niszczą przyjemność oglądania całej serii...ale zawsze można je przeskoczyć

8. D.Gray-man - Egzorcyści, tona dobrego humoru, świetna fabuła warto oglądnąć.

9. Jigoku Shoujo - w sumie tego są chyba 3 sezony o ile dobrze pamiętam. Troszkę monotonne ale wiele uczy i pokazuje jak zemsta potrafi zniszczyć ludzi. Śliczne postacie, troszkę mroczne może nawet więcej jak troszkę. Ale główna postać naprawdę bardzo ładna!

w sumie to tu to zakończe bo mogła bym tak wymieniać w nieskończoność xD. Jak mi się anime nie podoba to nie oglądam...albo zaczynam i wracam do niego a potem je kocham xD tak było z Rebornem...ale to tylko ja xD.


http://img9.imageshack.us/img9/4474/23833974p0.jpg

Offline

 

#6 2012-01-25 16:15:10

 Ikaori

Nowicjusz

Skąd: Yume no tokoro
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 57
Punktów :   

Re: Anime

A właśnie, jeżeli już Katami wspomniałaś o oprawie muzycznej, to muszę powiedzieć, że w "Naruto" są tak perfekcyjne linie melodyjne, że czasami oglądałam fillery tylko dla nich. Poza tym w "Ano hi mita hana no namae wo bokutachi ha mada shiranai" ending jeszcze po pół roku doprowadza mnie do łez...


漫画家になりたい!

Offline

 

#7 2012-01-25 19:13:35

 Katami

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 13
Punktów :   

Re: Anime

Jeszcze jedno dodam.
Gakuen Heaven - pomimo minimalnego kontaktu fizycznego bohaterów (chociaż jest to Shounen Ai), to naprawdę warto obejrzeć. Opening i Ending nie są złe, ale też nie rewelacyjne, natomiast grafika bardzo dobra. Duża dawka humoru, a scenki na początku niektórych odcinków powalają ^ ^. Tej serii nie da się zapomnieć.

Offline

 

#8 2012-01-25 19:47:31

 Ikaori

Nowicjusz

Skąd: Yume no tokoro
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 57
Punktów :   

Re: Anime

W Shounen-ai mały kontakt fizyczny to chyba standard, nie? Bardziej liczy się tło emocjonalne, a yaoi jest od czegoś więcej, tak mi się wydaje;). Poza tym wolę shounen-ai'e od typowych yaoi, są delikatniejsze i znacznie żadziej autorzy przeginają, Croquis było całkiem fajne oraz Liberty Liberty, lekkie pozycje.


漫画家になりたい!

Offline

 

#9 2012-01-25 20:07:13

 Katami

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 13
Punktów :   

Re: Anime

Oczywiście, że tak. Mimo to według mnie powinno być choć trochę więcej romansu, ale to tylko moja opinia.

Offline

 

#10 2012-01-25 23:41:06

 Viuu

Nowicjusz

9009622
Call me!
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 12
Punktów :   
WWW

Re: Anime

No cóż, ja mogę polecić takie serie:

1. Inuyasha - tasiemiec, ale jaki fajny, kreska totalnie nie w moim guście, ale to i Fushigi Yuugi zaliczam do wyjątków. I było to pierwsze anime jakie obejrzałam, kiedy miałam już świadomość co to anime ;D.
2. Clannad - zdziwiłam się, że nikt tego nie podał do tej pory. W sumie, sama wciąż to oglądam, ale spodobało mi się od samego początku. W sumie sama broniłam się przed wielkimi oczami postaci, ale pod wpływem pewnej osoby zdobyłam się na zaczęcie tej serii i nie żałuję. Pierwszy raz naprawdę całkowicie popłakałam się oglądając anime.
3. Karas - w sumie to OVA, ale jest to świetne połączenie animacji 2D z 3D, piękna oprawa i świetne sceny walk . 6 odcinków skończyłam w jeden wieczór.
4. Kyou Kara Mahou - seria, w sumie podchodząca pod tasiemiec epicka komedia z aluzjami shounen-ai.
5. Black Lagoon - kocham Revi i kocham jej wredny charakter. Epic sceny walk i świetny klimat.
6. Toradora! - też przemiłe anime :3, oczywiście dla tych co lubią szkolne romanse ze słodką tsundere

Offline

 

#11 2012-02-03 18:26:49

Muziasta

Administrator

Zarejestrowany: 2012-02-03
Posty: 6
Punktów :   

Re: Anime

Cóż, mam kilka serii, które uwielbiam i na których mogę się wzorować pisząc opowiadania.

Nanoha - wszystkie serie
Madoka
Angel Beats! - suuuper
Code Geass - tylko I seria
Fate/stay night - też I seria lepsza, ale na tym się opierałam pisząc opowiadanie Świat Mroku
Death Note - klasyka
Kämpfer - yuri <3
Kiniro no Corda: Primo Passo - mało znane, jednak godne polecenia
Kuroshitsuji - I seria
Mahou Sensei Negima!-
Rosario + Vampire - wampir    
Rozen Maiden - Suigintou będzie moja! Muahahaha!
Shakugan no Shana - I sezon
Venus Versus Virus - też mniej znane, niezłe
Yuru Yuri - sama nazwa mówi
Zero no Tsukaima - poza ostatnią serią wszystkie są niezłe

Ostatnio edytowany przez Muziasta (2012-02-03 18:27:17)

Offline

 

#12 2012-02-04 14:41:58

Kiseki

Nowicjusz

6976638
Call me!
Zarejestrowany: 2012-01-31
Posty: 4
Punktów :   

Re: Anime

Jak wszyscy to wszyscy :3

Yu-Gi-Oh! Duel Monsters - może to moja mania na punkcie Starożytnego Egiptu, a może rozbrajająco-mroczno-zarąbisty klimat tego anime - nie wiem, ale zarówno manga jak i anime podbiły moje serce i od 5 lat pozostaje na 1 miejscu mojego rankingu :3
Fate/series - za Lancer'a i jego podejście do życia, za Gilgamesh'a i jego Mongrels-kompleks i wężowe gacie, za całokształt. Zarówno anime, film jak i novelki są dla mnie wspaniałe~(no dobra, anime fate/stay night było niezbyt zjawiskowe, ale każda następna produkcja nadrabiała)
Carnival Phantasm - nie ma odcinka, przy którym nie miałabym banana na twarzy lub nie robiłą deskshot'a. Genialna komedia, ale tylko dla ludzi, któzy widzieli przynajmniej fate/stay night ^ ^"
Kuroshitsuji - zwracam uwagę tylko na mangę, bo anime to... ugh(jedyny plus w anime to głosy postaci i muzyka >.>). A mnga ma bardzo zacną akcję i o wiele lepiej zrobionych bohaterów.
Majin Tantei Nougami Neuro - po prostu uwielbiam za absurd i postać samego Neuro.
Nanoha Series - za muzykę(Nana Mizuki *o*) i w ogóle za akcję i bohaterów. Wciągające Mahou Shoujo, musze tylko kinówkę dorwać :3
Pandora Hearts - tak naprawdę od niedawna w tym siedzę, ale kreacja Baskervillów, Break'a i Vincenta skłoniły mnie do zagłębienia się w fabule
Jigoku Shoujo - za klimat(OST <3) i kreacje postaci Enmy Ai oraz jej świty.
Vampire Princess Miyu - wychowałąm się na tym tytule, jak jeszcze leciał na Hyperze oglądałam go jak zahipnotyzowana. Specyficzny klimat, który kocham
D.Gray-Man - acz tylko manga. Jak próbowałam obejrzeć anime to zdezerterowałam po trzech odcinkach, a mangę przeczytałam na raz. Niestety kreska się psuje, ale cóż zrobić... Uwielbiam za Jasdevi, Krory'ego(czy tylko ja go lubię?...) no i oczywiście Cross'a z tym jego ...ciekawym charakterem

Offline

 

#13 2012-05-14 18:19:48

SashiUmi

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 1
Punktów :   

Re: Anime

Do moich ulubionych należą:
-Hellsing Ultimate - Za bezsensowną rozwałkę, wciskającą w fotel :3
Higurashi do serii Kai - Za to że po pierwszy sezonie w głowie miałem tylko jeden wielki mindfuck xD
Angel Beats! [b/]- za przepiękne zakończenie
[b]Soul Eater
- za bezsensowny humor
Panty&Stocking - tak jak wyżej
Blood do serii 2 - za dobre krwawe anime
Elfen Lied - Macki ^^
Highschool of the dead - cycki z krwią ;3

Offline

 

#14 2013-04-26 16:13:13

Jazzuki

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2013-04-26
Posty: 2
Punktów :   

Re: Anime

Moje ulubione tytuły to :
-Shakugan no Shana - mam oryginalną serie pierwszą, polecam wszystkie serie , choć najbardziej lubię drugą: "Shakugan no Shana Second" , Genialne anime uwielbiam , mogę oglądać bez końca ! Arcydzieło .

-Death Note
-Kuroshitsuji , Kuroshitsuji II - najbardziej mi się podoba druga seria , z Alois'em Trancy'm na czele .
-Erementar Gerad-moje pierwsze anime , które popchnęło mnie w Fascynujący Świat MANGI I ANIME ;3
-Nyan Koi -świetna komedia , w której jest dużo kotów , co cenię bo koty lubię
-Opowieści z Ziemiomorza - jeden z moich pierwszych anime , sentyment pozostał . Jeśli podobają ci się tytuły spod STUDIA GHIBILI to bardzo prawdopodobne iż ów tytuł ci się spodoba .

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plMielno wakacje buldog francuski opis